Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 14 °C
Yağışlı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29.10.2019
305
A+
A-
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

Es-Selamü Aleykum, sevgili okurlar.

Bazı dindar camia cumhuriyete karşı tepkililer. Haklı olabilirler fakat devlete karşı artık nefret beslemek herkese zarar verir.

Cumhuriyet ilanından sonra bazı gayri milli kişiler ellerindeki iktidar gücünü suistimal etmiştir. Hem de aşırı şekilde yıllarca sürmüştür. Geçmişimizi unutturmak için ellerinden geleni yaptılar. Amaçları Türk ve İslam bilincini ortadan kaldırmaktır.

Yakın zamanda 28 Şubat sürecinde dahi bu gayri milli adamlar Atatürkçülük numarasına yatarak ülkenin dindarını, milli sermayesini, milli eğitimini, milli siyasetini, yıprattılar. Orduda hem dindar insanları hem de milli karakterli insanları ya ihraç ettiler ya da emekliliğe veya istifaya zorladılar. Hatta ordu içinde FETÖ’ye o dönemlerde zemin oluşturdular. (Ayrıntılara girmeyeyim.)

İşin daha da ilginci Türkiye Cumhuriyeti Devletini kuran Mustafa Kemal Atatürk’ü devlet adamı gibi tanıtmak yerine milletin sadece kılık kıyafetini değiştiren modacı seviyesine indirdiler.

Bu saatten sonra geçmişin yaralarını deşmek kimseye yarar sağlamaz.

Bu cumhuriyet rejiminin suçu değildir. Sonuçta Allah’a (c.c.) şükür devletimiz var. Devletimizin bir sistemi var. Cumhuriyet rejimi ile yönetiliyoruz.

Bu bizim için büyük bir nasiptir. Etrafımızda hiçbir müslüman ülkenin huzuru yok. Görüyoruz. Parçalanmış ülkeler. Kukla iktidarlar. İç savaşa kapılmış halklar. Sakat kalanlar. Dullar ve yetimler.

İşte bu yüzden devletimize sahip çıkacağız. Onun işleyişi olan Cumhuriyeti de koruyacağız. Bu iki husustan birini ihmal edersek, düşman gibi davranırsak, işgalci güçlere zemin hazırlarız. Kuranda “bozgunculuk” diye geçer. Saflarımız dağılır. Aramıza tefrika girer. Devletimiz elden gider. Katlimiz vacip olur. Gavurun oğlu da yargılamadan celladımız olur.

İşte devlet bu demek. Rejim bu demek. Anlayana sivrisinek saz anlamayana davul zurna az.

Hiç bir rejim mükemmel değildir. Hiçbir rejim kötü de değildir. Rejimi iyi ya da kötü yapan iktidara sahip olanlardır.

Biz madem cumhuriyetle yönetiliyoruz, bizi yönetenleri biz seçiyoruz. İktidarı teslim edeceğimiz insanların ehil olmasına dikkat edelim. İşi ehline verdiğimiz takdirde cumhuriyet iyi olur.

Hayır dualarınızı esirgemeyin

Mustafa Erol

islamievlilik.net

Mustafa Erol
Mustafa Erol
Es-Selamü Aleykum. 1978 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara'da tamamladım. Üniversite Kamu Yönetimi ve İlahiyat Önlisans mezunuyum. Dinimiz İslam'ı öğrendiğim kadarı ile anlatmaya çalışıyorum. Admin yakın bir arkadaşım. Beni makale yazmak üzere yeterli gördüğü için bana teklif etti. ALLAH (c.c.) kendisinden razı olsun. Önce tereddüt etmiştim, ancak İslam dinine hizmete bir yerden başlamak lazım. Yazılarımızı okudukça bizleri daha iyi tanırsınız. Allah (c.c.) sizlerden de razı olsun.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.