Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16 °C
Gök Gürültülü

Suudi Arabistan ne ayak?

18.04.2019
495
A+
A-
Suudi Arabistan ne ayak?

Es-Selamü Aleyküm, sevgili okurlar;

“Safları düz tutunuz. İleri geri durmayınız. Sonra kalpleriniz de birbirinden farklı olur. Aklı başında ve bilgili olanlarınız benim arkamda, onlardan sonra gelenler daha arkada, daha sonra gelenler daha arkada dursunlar.” ( Müslim Salat 122)

Benim bu hadisteki “kalpleriniz de birbirinden farklı olur” cümlesinden anladığım şudur: aramıza ayrılık ve hizipleşme girer; birliğimiz dağılır.

İşte Suudi Arabistan’ın durumu tam böyle birşey. Artık İslam aleminde Müslümanları savunması gerekirken; Müslümanları öldürenlerle ortak oluyor.

Suudi Arabistan’ın bu zalim destekçisi siyasetine karşı çıkan Kabe imamını görevden alıyor, yerine tam kafasına göre bir tip koyuyorlar.(imam bile diyemiyorum.)

Yemen’de okul otobüsünü füze ile vuruyor.

Bunlar şimdilik gördüklerimiz. Görmediklerimize de şöyle değinelim.

Suudi Arabistan yönetimi Vahhabi mezhebinin mensupları olan Suudi ailesinden oluşuyor. Vahhabi mezhebi Abdul Vahhab’a İngilizlerin kurdurduğu bir mezheptir. Halbuki Suudi Arabistan halkının çok büyük bir çoğunluğu Hanbeli mezhebi mensubudur. Ancak onlar da müthiş baskı altındalar. Mesela:

  1. Vahhabi anlayışına göre Hz. Muhammed (s.a.v.)’in kabrinde bile olsa mezarlıklarda dua etmek haramdır. Eğer ki yakalanırsanız bir görevli gelir “ya haci, haram, haram” diye çıkışır. Tartışmaya girerseniz. Helal olduğunu iddia ederseniz; polise teslim edilirsiniz. Haramı helal saymaktan dolayı dinden çıktığınız kabul edilir. Mürtedlikten idam edilirsiniz.
  2. Vahhabi anlayışına göre ALLAH göktedir. ALLAH’a mekan isnad ederler. Geleneksel İslam anlayışımıza göre ALLAH’a mekan biçilmez. Vahhabiler ALLAH’ın gökte olduğunu kabul etmeyen Müslümanları gene dinden çıktı kabul edip idam ediyorlar.

İşte halk böyle bir baskı altında. Üç yüz bin ajan Suudi Arabistan’da sırf bu idam edecekleri adamları tespit etmek için görev yapıyorlar.

Yaptıkları bu İslam dışı uygulamaları da üç kişiye dayandırırlar.

  1. İbni teymiye
  2. Abdul Vahab
  3. Bin Baz (Bu üç ismi siz araştırır mısınız? Bu köşeye yetmez de)

Bir de Suudi  Arabistan yönetimi Peygamber Efendimizin kabilesi olan Kureyş kabilesinin yaşayan mensuplarını şehirlere almıyormuş. Çölde deve gütmelerine müsaade ediliyormuş. Adamlarda kabilecilik damarı yüksek olduğu için siyasi güce tabi olacaklarından korkuyor.

Bir de Arabistan yarım adası Türk hakimiyetindeyken nerede bir sahabi mezarı bulsa mezar taşı dikmiştir. Onları yad etmiş. En azından bir fatiha okunup sevabı hediye edilsin diye. Bu modern Suudi yönetimi de “putçuluk” olduğu gerekçesi ile yıktırmıştır. Garibim Suudi Arabistan halkı ise buna karşı çıksa idam edileceğini bilmektedir.

Ey Suudi Arabistan ne ayaksın sen? Hani denir ya: Müslüman olsa şarap içmez, papaz olsa tabağına tükürmez. Böyle bir tutum içindeler.

İnşaallah o mübarek topraklar bir gün öz Müslümanların eliyle idare edilir. İnşaallah safları tekrar sıklaştırır ve tekrar birlik sağlarız.

 

Mustafa Erol

islamievlilik.net

Mustafa Erol
Mustafa Erol
Es-Selamü Aleykum. 1978 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara'da tamamladım. Üniversite Kamu Yönetimi ve İlahiyat Önlisans mezunuyum. Dinimiz İslam'ı öğrendiğim kadarı ile anlatmaya çalışıyorum. Admin yakın bir arkadaşım. Beni makale yazmak üzere yeterli gördüğü için bana teklif etti. ALLAH (c.c.) kendisinden razı olsun. Önce tereddüt etmiştim, ancak İslam dinine hizmete bir yerden başlamak lazım. Yazılarımızı okudukça bizleri daha iyi tanırsınız. Allah (c.c.) sizlerden de razı olsun.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.