Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 25 °C
Parçalı Bulutlu

Ateistin Düzeni Yok.

01.05.2019
200
A+
A-
Ateistin Düzeni Yok.

Es-Selamü Aleyküm, sevgili okurlar.

Türkiye’de meşhur bir jeofizik mühendisi ateist olduğunu beyan ede ede geziyor. Bir çok platformda, kanallarda, programlarda boy gösteriyor. Neden bu kadar sık gösterildiğini de anlamak pek mümkün değil. Kendi branşı dışında bilimin her alanında konuşuyor. görüşlerinden bir kaç örnek.

Özellikle de canlılar tarihi…

-Dört ayak üzerinde yürüyen canlılar otlardan etrafı göremeyince iki ayak üzerine kalkmaya çalıştıkça iki ayaklı olmuşlar. (Bu mantığa göre o zamandan şimdiye bütün canlıların iki ayaklı olması gerekirdi.)

Gastronomi bilgisi de mükemmel.

-Ben dışkı yerim. Gorillerin birbirlerine dışkı ikram ettiğini gördüm. Onlarda primat bizde primatız. N’olacak ki. (Yorumu size bırakıyorum.)

Doğal tarih.

-Dünya daha önce üç defa sular altında kalmış. Nuh tufanı yok. (Yahu sular altında kalmayı kabul ediyor. tufanı inkar ediyor.)

-Kuranda bilimsel hatalar var. “Biz dağları depremlerden korusun diye yarattık” ayeti doğru mu; doğru. En çok depremler dağlık bölgelerde oluyor. (O dağlar olmasa depremler kaç şiddetinde olur acaba. Gerçi bu elemanın branşı.)

Genetik.

-DNA da bir sürü hata var. (Kendisi de DNA dan üretim. Yani o eleman bir yığın hatanın ürünü.)

-Bütün kainat bir keşmekeş. Gezegenlerin yörüngeleri stabil değil. (Stabil olursa düzenli olacak, kendince.)

-Bu kadar peygamber geldiği halde, insanlığın halini görüyoruz. (Çünkü insanlar yanlış da olsa tercihini yaşıyor.)

-Nasıl ahenk ki canlılar birbirini yiyor! (Ölüm canlılar için; yoksa bu dünyanın kaynakları nasıl yetişecek. Üstelik aslanların avladığı hayvanların sürüye salgın hastalık riski taşıdığı gibi bazı hikmetleri görmek istemezsin herhalde.)

Isaac Asimov, Patlayan Güneşler kitabında şöyle bir şey demişti: “Hristiyan olsun, Müslüman olsun inananlar evrenin değişmezliğini savunur.”

Yok yaa. Zariyat suresinin 47. ayetinde “Göğü kendi kudretimizle biz bina ettik ve biz elbette genişleticiyiz.” yani değişiyor.

Üstelik Doppler kanununa kadar ateist bilim adamları evrenin değişmezliğini savunuyordu. Cahiliye Arapları gibi. Çünkü öyle olmasını ümit ediyorlardı.

Gördüğünüz gibi ateist mantığın düzeni yok. Kendi karmaşalarında şaşıyorlar.

Ey Celal hoca, senin de dediğin gibi “İnsan herşeyi bilemez. Öğrenmek zorundayız.” Ancak senin öğrenme mecraan bu evrenden dışarı çıkamaz. Allah (c.c.) bu evrenin kanununa göre ifade edilemez. Sen “Allah’ı bulunca, gözlemleyince inanacağım” diye beklerken, en sevdiğin insanlar seni gömecek bir gün.

Hayır dualarınızı esirgemeyiniz.

Mustafa Erol

islamievlilik.net

NOT: Doppler Kanunu; cisimlerin hareketliliğini, o cisimden yayılan ses veya ışık dalgalarıyla  gösteren bir esastır. Basit bir örnek: Sabit yıldızlar beyaz renkli parlar. Bizden uzaklaşan yıldızlar mavi renkli parlar; çünkü ışığın dalga boyu genişler ve mavi gözükür. Bize yaklaşan yıldızlar ise kırmızı parlar; çünkü bize yaklaştıkça ışığın dalga boyu daralır ve kırmızı görünür.

Mustafa Erol
Mustafa Erol
Es-Selamü Aleykum. 1978 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara'da tamamladım. Üniversite Kamu Yönetimi ve İlahiyat Önlisans mezunuyum. Dinimiz İslam'ı öğrendiğim kadarı ile anlatmaya çalışıyorum. Admin yakın bir arkadaşım. Beni makale yazmak üzere yeterli gördüğü için bana teklif etti. ALLAH (c.c.) kendisinden razı olsun. Önce tereddüt etmiştim, ancak İslam dinine hizmete bir yerden başlamak lazım. Yazılarımızı okudukça bizleri daha iyi tanırsınız. Allah (c.c.) sizlerden de razı olsun.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.