Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13 °C
Sağanak Yağışlı

Baba Evlat Bağı Koparsa

19.08.2020
128
A+
A-

Es-Selamü Aleykum, sevgili okurlar

Sabır

Allah (c.c.) Es-Sabur ismi celilesi hürmetine sabreder. Günahlarımıza sabreder. Tevbe için her daim fırsat verir.

Yaşadığımız hayatta insanlar içinde, dinen olduğu kadar insanlığa da uymayan davranışları duyuyoruz. Hem de midemiz buluna bulana.

Mağdur Kızlar

Ne yazık ki, öz kızına, yeğenine cinsel meyli olan mahlukları gördükçe, duydukça nefretimiz artıyor. Ancak elden ne gelir?

Bir çocuğun en güvenli yeri evidir. En güvendiği insanlar da anası ve babasıdır. Dışardan hep böyle görürüz. Amma öyle olaylar duyuyoruz ki aklımız, hissimiz almıyor.

Çünkü Allah (c.c.) yaratırken uyumlu yaratıyor. Gerek ana olsun gerek baba olsun evladını bebekliğinden itibaren kucağında büyütürsen yavru gözüyle görür. Erişkin hale gelince bile o yavrudur. Bu psikolojik etki ile evlattan cinsel beklenti olmaz. Bu sadece bir yönüdür.

Tecavüzcü Babalar

Kuran’da Bakara  suresinin 105.ayetinde “İş başına geçti mi yeryüzünde bozgunculuk çıkarmak, ekini ve nesli bozmak için koşar/uğraşır…” şeklinde ifade ediliyor. Yani birileri nesli bozuyor.

İşte bu tecavüzcü babalar bozulmuş neslin ürünüdür. İnsan dediğimiz varlık, aile ortamında gelişir. Bu ailede baba evladını cinsel bir obje olarak görmez. Eğer görüyorsa insan yaradılışı bozulmuştur.

Tekrar insanlığına dönebilir mi? Bilemem fakat bu suçun cezası çoğu zaman mahşere kalıyor.

Nasıl Bozuluyor?

En başta şunu söylemek lazım. Evladına musallat olan hiçbir baba “Benim yapım bozuldu. O yüzden suçsuzum.” diyemez. Kendisi bir şekilde o melun kapıdan geçmiştir. Allah’ın (c.c.) emaneti olan evlada ihanet etmiştir.

Bundan 20-30 yıl öncesinden kızına tecavüz eden babaların sarhoşken bu işi yaptığı görülüyordu. Yani sarhoşluk yaradılıştan bilinç olarak saptırıyor.

İkinci olarak şöyle bir şey de duymuştum. Ne kadar geçerli bilmiyorum : Hamile bir kadının gönlü, hamile olduğu dönemde kocasından başka birine meylederse, manevi olarak o bebek ile baba arasındaki Baba-Evlat bağı kopabiliyormuş.

Bu durumda insan hali bozulan baba kızına cinsel gözle bakabiliyormuş.

Burada kadın suçlaması yapmıyorum. Zaten bir baba kızına tecavüz ettiyse, tek etki ile bunu yapmaz, ahlaksızlık etkisi, sosyal ve psikolojik eksiklik etkisi, manevi eksiklik etkisi, sarhoşluk etkisi, örnek aldığı etkiler gibi bir çok sebebi olabilir. Bu sadece manevi etkilerden biri olabilir.

Zehirlenen Kızlar

Doğu şehirlerinden birinde, hastanede hemşire olarak çalışan bir hanımın dikkatini çekmiş. Hastaneye gelen bazı vakalar varmış. 12 yaşlarında kızlar zehirlenerek ölüyor.

Bu kadar tesadüf yan yana gelir mi? Kadın araştırmış kendi çapında. Meğerse bu kızlar, baba, dayı, amca kurbanıymış. Aklı ermezken cinsel olarak kullanıyorlarmış. Aklı ermeye başladığında, karşı çıkıyorlarmış. Ne zaman ki “Yapma.” dediler, etrafa rezil etmesinler diye zehirleyip öldürüyorlarmış.

Daha acısı anneleri de bu durumu biliyorlarmış. O bölgenin o mahallesinde sosyal bir alışkanlık haline gelmiş.

Yani, bir nevi gelenek.

Bu durumu duyan bir arkadaşım, kahve gibi bir yerde ortaya laf atmış. Kızlara cinsel istismar yapıldığını söylemiş. Birisi de şöyle cevap verir: “O kadar yetiştiriyoruz. Tadına da bakmayalım mı?” Bu kadar pişkince laf duymuş. İnsanın tüyleri diken diken oluyor.

“İnsan” cinsel ihtiyacını evlilik içinde karı koca münasebetiyle giderir. Bu işin adabı usulü budur. (Cinsel dürtüsüne yenik kalanlar ise) Günah yolu tercih edebilirler. Bunlar zina ederler. Bu da tamam. (Günah da insani bir olaydır.)

Öz kızına tecavüz etmek nedir? Bunu pişkince savunmak. Evlat cinselliği hayvana yakışır. Bilinç yok. Sadece dürtülerle hareket eder. Hatta Kangal köpeği gibi bazı hayvanlarda bile aile içi cinsel aktivite olmaz.

Bu tecavüzcü babalara tanım getiremiyorum. Şu kadarını söyleyeyim : eğer idam cezası ülkemizde kabul görürse Adliye idam etmeye önce bunlardan başlasın.

Neyse bu mide bulandırıcı konuyu burada bırakmak istiyorum.

Bu kadar yazmamın da nedeni, youtube ta gördüğüm bir video. Baba tecavüzüne uğramış bir kadın şöyle söylüyordu: “(Baba tecavüzüne uğramış kızlar) İnanın o kadar yakınlar ki…”

Belki bu farkındalığa biz de katkı sağlamış oluruz.

Hayır dualarınızı esirgemeyin

Mustafa Erol

islamievlilik.net

Mustafa Erol
Mustafa Erol
Es-Selamü Aleykum. 1978 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara'da tamamladım. Üniversite Kamu Yönetimi ve İlahiyat Önlisans mezunuyum. Dinimiz İslam'ı öğrendiğim kadarı ile anlatmaya çalışıyorum. Admin yakın bir arkadaşım. Beni makale yazmak üzere yeterli gördüğü için bana teklif etti. ALLAH (c.c.) kendisinden razı olsun. Önce tereddüt etmiştim, ancak İslam dinine hizmete bir yerden başlamak lazım. Yazılarımızı okudukça bizleri daha iyi tanırsınız. Allah (c.c.) sizlerden de razı olsun.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.