Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13 °C
Sağanak Yağışlı

Eşlerin Birbirine Haram Olan Yerleri

09.07.2019
9.300
A+
A-
Eşlerin Birbirine Haram Olan Yerleri

İslam birçok alanın yanı sıra evlilik kurumunu da düzenleyen bir dindir. İslam dinine göre ve ehl-isünnete göre de caiz olmamaktadır. Ağız da cinsel temas için var edilmemiştir. Cinsel temasın yaratılış amacına ters ilişki zarar verir. Fıtratına ters düşen özel ilişkilerin de insanlar tarafından yapılmaması gerekir.Dinimizce ilişki nasıl olmalı diyenler için kurallardan bahsetmemiz gerekir. Fıtratı bozulmamış Müslümanlar da bu durumlardan nefret ederler. İslam insanların tüm hayatını içine alıp her konuyu da değerlendiren bir dindir. Bu nedenle insanların hayatında önemli yeri olan cinsellik eğitimlerinin de ihmal edilmemesi gerekir.

Dinimizce ilişki nasıl olmalı

Dinimizce Uygun Durumlar

 

Belli ölçüler içinde helal dairede cinsel hayatın yaşanması gerekir. İslam dininin reddettiği ilişkiler de mevcuttur. Cinsel hayat esnasında arkadan ters ilişki de haram sayılmaktadır. Eşler arasında mahremiyet konularına dikkat edilmesi ve dinimizin yasakladığı şeylerden uzak durulması gerekir.Problemlerini Peygamber Efendimize sorup cevaplarını öğrenen Müslümanlar ise cinsellikle ilgili sorularının cevabını da bilmektedir. Sahabeden biri ise hanımına üreme organının arka tarafından yaklaşmak istemiş hanımı ise şiddetli karşı çıkmıştır.

Eşler arasında mahremiyet

İslam ve Evlilik

 

Arkadan ters ilişki de bu sebeple oldukça karşı bir durumdur.Lohusa durumunda ve adet halinde cinsel ilişki haramdır. Eşinin dışkı alanından anüsten yaklaşmak ise yasaktır. Kadınlara dışkı yerinden cinsel ilişkide bulunmak da günah sayılmaktadır. Dinimizde bu durumların dışında cinsel ilişkinin her türüne müsaade edilmiştir. Haram kılınmayan karı koca ilişkilerinde eşlerin birbirinin cinsel organını görmesi ve cinsle hayatlarını yaşaması da doğal bir durumdur.

 

Evlilikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

İslamda cinsel hayat nasıl olmalı

Dinimizde kesin yasaklar olmaması tavsiyeler olmadığı anlamına gelmemektedir. Cinsel ilişki sırasında uyulması gereken kurallar vardır. İslamda cinsel hayat nasıl olmalı diyenler için dinimizin kurallarından da bahsetmemiz gerekir. Cinsel dini sorular herkes tarafından merak edilmekte olup cevaplanması gereken konular arasında yer alır.Cinsel ilişki anında eşlerin birbirinin cinsel organına bakmaması, cinsel ilişki sırasında üstlerine örtü almaları da gerekmektedir. Bu tavsiyelere uymak güzel olup üreme organından sevişmek ve ilişki yaşamak caizdir.

Brc
Brc
Uzun yıllar üzerinde çalışıp, her adımında emek verdiğim makale sektörünün artık uzman yazar ve adminlerindenim. Seo, bilgi ve kalite özlü makaleler için artık yeni çalışma arkadaşlarım ve yöneticilerimle bu yoldayım. Şimdiden onlara teşekkür ediyor ve gerçek islami bilgilerin bankası olan bu site için çalışmanın bana mutluluk vereceğini söylemek istiyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.