Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18 °C
Parçalı Bulutlu

Evlilikte Haram Olan Cinsellikler

06.07.2019
2.198
A+
A-
Evlilikte Haram Olan Cinsellikler

İslam dini evliliği ve eşler arasında ki cinsel hayatı düzenleyen kuralları da içermektedir. Eşlerin birbirine her yeri mübah olup haram sayılmaz şeklinde ki sözler ise doğru değildir. Kadınlara tersten ilişki de ehl-i sünnete göre caiz sayılmaz. Ağız kısmı cinsel hayat için yemek yemek ve beslenmek için yaratılmıştır. İslamda cinsellik sınırları da belirlidir. Cinsel hayatta uygun olan ve olmayan kurallar da vardır. İslam dini insan fıtratına uygun olmayan her şeyi yasaklamış ya da uygun bulmamıştır.

 

Evlilik ve Cinsel Hayat

İslam insanların tüm hayatını da içine alan, her konuyu da değerlendiren bir din olarak kabul edilir. Bu sebeple de insanların hayatında önemli yer tutan cinsellik ve eğitimleri de İslam dininde önem taşımaktadır.İslamda evlilikte cinsellik pozisyonları da evliler tarafından sık sık araştırılmaktadır.Belli ölçüler de helal olarak eşlerin birbiriyle yakınlık kurmaları doğaldır. Eşler birbirine helal olup haram olan cinsellikler de mevcuttur.

Eşlerin Dikkat Etmesi Gereken Kurallar

 Her tür problemde Hz. Peygamber Efendimizi sorup öğrenen sahabelerin hanımları da cinsel hayatla ilgili her tür sorunlarını sorarak bilgi almışlardır. Sahabeden biri hanımına üreme organından olma şartıyla arka kısmından yaklaşmak isteyip hanımı da bu duruma karşı çıkmıştır. İslam dininde evlilikte haram olan cinsellikler de mevcuttur. Dinimizce ilişki nasıl olmalı diyenler için İslam dininin evlilik kurumuna getirdiği kurallardan da bahsetmemiz gerekir. Eşlerin evlilikte cinsel hayatta dikkat etmesi gereken kurallar vardır.

Dinimizce ilişki nasıl olmalı

Evlilikte Helal ve Haramlar

Eşlere üreme organından istenildiği zaman yaklaşmak serbest olup adet ve lohusa durumunda yaklaşmak ise haramdır. Yandan, arkadan, üstten, alttan da istenildiği, hoşa gidilen her şekilde cinsel ilişkiye girmek de serbesttir. İslam dini kadınlara anüsten yaklaşmayı haram kılmış olup dışkı yerinden cinsel ilişkiye girmek de büyük günahlardan sayılmaktadır.Peygamber Efendimiz kadına arka kısımdan yaklaşana Allah’ın rahmet bakışıyla bakmayacağını buyurmuştur.Bu durum haram sayılmaktadır. Dinimiz bunların dışında olan cinsel ilişkiyi üreme organından olma şartıyla her türlü şekline müsaade etmiş olup yasaklamamıştır.

Brc
Brc
Uzun yıllar üzerinde çalışıp, her adımında emek verdiğim makale sektörünün artık uzman yazar ve adminlerindenim. Seo, bilgi ve kalite özlü makaleler için artık yeni çalışma arkadaşlarım ve yöneticilerimle bu yoldayım. Şimdiden onlara teşekkür ediyor ve gerçek islami bilgilerin bankası olan bu site için çalışmanın bana mutluluk vereceğini söylemek istiyorum.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.