Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16 °C
Gök Gürültülü

Hocalar Yüzünden (mi?)

10.11.2020
84
A+
A-
Hocalar Yüzünden (mi?)

Es-Selamü Aleyküm, sevgili okurlar,

Yıllardır bir söz duyuyoruz: “Başımıza ne geldiyse bu hocalar yüzünden geldi.”

Şunu da sormak lazım: “Mesela?” yani “Hocalar yüzünden başımıza ne geldi? Hangi örnekleri verebiliriz?”

1. Cevap: “Hocalar yüzünden geri kaldık.”

1. Karşı sorular: Hangi hocalar;

  • Hangi hocalar, uçak fabrikamızı kapattı?
  • Hangi hocalar üniversitelerin bilimsel çalışmalarını engelledi?
  • Hangi hocalar teknolojiye karşı çıktı?
  • Hangi hocalar akademik çalışmalara engel oldu?
  • Hangi hocalar roket teknolojini durdurdu?

Böyle alengirli bir düşünce yapısı ile, dini kanadın memleketin gerilemesine neden olduğu gibi gösteriliyor.

Geçtiğimiz 100 yıl boyunca ülkemizde yenilikçi akımı engelleyen güçler genellikle kendini modernist olarak gösteriyordu. Hatta yaptıkları darbeleri de Atatürk adına yapmış gibi gösterdiler.

Pekala, geri kalmamızın sebebi… ya da sebepleri nelerdir?:

Üç temel sebebi var?

1. Takiyye: Bunlar gizli dönemelerdir. Neredeyse 200 yıldır içimizde yaşıyorlar. Çift pasaportlu yaşarlar. Gidecek başka memleketleri vardır. Zaten kendilerini başka ülkelere ait hissederler. Ya da Anadolu’yu sadece kendilerine ait sayarlar. Cins cins ayrılırlar.

Atatürkçü görünürler, içten içe düşmandır.

Hoca gibi görünür belki sünnetsizdir.

İş adamı taklidi yaparlar, halbuki faizle milleti sömürürler.

Gazeteci gibi gezer, fakat terör propagandası yapar.

Sanatçı gibi şarkı söyler fakat meşrebi bozukların bestelerine Türkçe söz ekler.

Akademisyen kadrosunda sır, menfi ideoloji pompalar.

Ermenistan Azerbaycan ile savaşır, haklı haksız bakmadan Ermenistan tarafını tutar. Galiba kan çekiyor. vs.vs.

Tarihimiz boyunca çeşitli dönemlerde bu ve benzer olaylarla karşılaşıyoruz.

2. İhanet: Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (s.a.v.) bir hadisinde ümmetin fitnesinin para, makam ve şehvet olacağını beyan etmiş. Gavurun oğlu plan yaparken içimizden meyilli birilerine para, makam veya kadın sunarak istediğini yaptırır. Onlar da bu ülkenin erklerini yönetir. Kimi ticarete bakar, kimi emniyete, kimi siyasete, kimi bürokrasiye, kimi askeriyeye, kimi adalete, kimi sanayiye vs.vs.

3. İkna: Belki en tehlikeli fitnedir. Toplumun bir kısmını veya bazı bireyleri, bazı insanları hain gibi veya yanlış iş yapıyormuş gibi göstererek halk içinde ikilik çıkarırlar. Bunun örneği gladyo ve devrimci örgütlerdir. Bu tarz yapılanmaları dış mihraklar yetiştirir ve yönetir. Öyle bir ideolojik eğitim alırlar ki kendilerini güzel günler için küçük fedakarlık olarak düşünürler.

İşte ülkemiz bu üç ayaklı sistem ile geri kalmıştır. Başımıza ne geldiyse bunlar yüzünden geldi.

Yakın zamanda yaşadığımız FETÖ yapısında bu üç maddenin de örnekleri vardır. Güya dini bir olusum gibi görünerek, hem dönmeler, hem hainler, hem de ikna edilmişler hep beraber çalıştı. Gezi parkı olayları, 17 25 Aralık ve 15 Temmuz olaylarını tezgahladılar. Başarısız olmalarına rağmen ülkemize çok zarar verdiler. Bir de başarılı olsalardı, işte o zaman başımıza gelecekler en kötüsü olabilirdi.

Ha bu ara Feto uzun zaman “hoca” diye anıldı fakat onun dahi ne devletin resmi imam-hatip okullarında ne de ilahiyat fakültelerinde eğitimi vardı, ne de geleneksel din eğitimi veren medreselerde eğitimi vardı. Hatta bir cemaat yapısının derslerinden bile geçmemiş. Yani Feto’yu “hoca” yapacak hiçbir vasfı yoktur. Yani o dahi hoca değildi.

Hayır dualarınızı esirgemeyin

Mustafa Erol

islamievlilik.net

Mustafa Erol
Mustafa Erol
Es-Selamü Aleykum. 1978 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara'da tamamladım. Üniversite Kamu Yönetimi ve İlahiyat Önlisans mezunuyum. Dinimiz İslam'ı öğrendiğim kadarı ile anlatmaya çalışıyorum. Admin yakın bir arkadaşım. Beni makale yazmak üzere yeterli gördüğü için bana teklif etti. ALLAH (c.c.) kendisinden razı olsun. Önce tereddüt etmiştim, ancak İslam dinine hizmete bir yerden başlamak lazım. Yazılarımızı okudukça bizleri daha iyi tanırsınız. Allah (c.c.) sizlerden de razı olsun.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.