Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 24 °C
Gök Gürültülü

Hz. Nuh ve Cep Telefonu

16.08.2019
383
A+
A-
Hz. Nuh ve Cep Telefonu

Es-Selamü Aleykum, sevgili okurlar,

Dr. Yavuz Örnek, Hz. Nuh’un oğlunu gemiye binmeye ikna etmek için cep telefonu ile aradığını iddia etmişti. Kendisi ile baya dalga geçildi. İzah etmesine fırsat bile vermediler.

Bu olay Kuran’da şöyle anlatılır :

Hud suresi 42-43.ayet “Derken gemi onları, dağlar gibi dalgalar arasında götürmeye başladı. Nûh, uzak duran oğluna, “Haydi yavrum gel, sen de bizimle birlikte gemiye bin, kâfirlerle beraber olma!” diye seslendi. Oğlu, “Beni sudan koruyacak bir dağa sığınacağım” diye cevap verdi. Nûh dedi ki: “Bugün Allah’ın hükmünden ancak O’nun esirgedikleri kurtulacaktır” derken aralarına dalga giriverdi, böylece o da boğulanlardan oldu.”

Ayette geçen mekanı hayal ediniz. Yerden su taşıyor ve gökten yağmur yağıyor, dağlar gibi dalgalar yükselmiş. Orada bir tepede Hz. Nuh oğluna sesleniyor. Normal olarak mesafeyi düşünürsek sesin duyulamayacağı kadar uzak. Seslenme üç şekilde olmuş olabilir.

1. Mucize

2. Telepati

3. Cep telefonu veya Telefona benzer başka bir teknoloji

Yani Yavuz hocanın tezinde doğruluk payı var.

Hz. Nuh’un kavmi hakkında biraz daha bilgi toplayabiliriz. Şöyle ki Nuh suresi’nde Hz. Nuh’un kavmini şöyle imana davet ettiği anlatılır.

Nuh suresi 14-20.ayet “Oysa o sizi aşama aşama yaratmıştır. Görmediniz mi Allah yedi göğü uygun tabakalar halinde nasıl yaratmış? Ve Ay’ı bunların içinde bir nur yapmış, güneşi de bir lamba kılmış. Allah sizi yerden bir bitki bitirir gibi bitirdi. Sonra sizi tekrar oraya geri çevirecek ve tekrar çıkaracaktır. Allah sizin için yeri bir yaygı yapmıştır. Ki, ondan açılan geniş geniş yollarda gidesiniz.”

Bu ayetler anlatılan kavim, biyoloji araştırması yapan bir kavim. Ayrıca yedi kat göğü keşfetmiş astronomi veya astronotluk yapan bir kavim. Yer yüzüne yollar inşa etmiş bir kavim. Yani bu kavimde teknoloji kesinlikle var. Kaldı ki benim bu makaleyi hazırladığım cep telefonu teknolojisi bile ilkel kalır. Biz daha ilk kat göğü aşamadık.

Hz. Nuh’un gemisinde yanan o güç kaynağı (tennür) neydi? O kadar büyük bir gemi ne ile hareket edecek? Teknoloji?

Sonuç olarak Yavuz Örnek hoca çok güzel bir yere değindi ancak birileri bilimsel körlük nedeniyle dalga geçti.

Hayır dualarınızı esirgemeyin

Mustafa Erol

islamievlilik.net

Mustafa Erol
Mustafa Erol
Es-Selamü Aleykum. 1978 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara'da tamamladım. Üniversite Kamu Yönetimi ve İlahiyat Önlisans mezunuyum. Dinimiz İslam'ı öğrendiğim kadarı ile anlatmaya çalışıyorum. Admin yakın bir arkadaşım. Beni makale yazmak üzere yeterli gördüğü için bana teklif etti. ALLAH (c.c.) kendisinden razı olsun. Önce tereddüt etmiştim, ancak İslam dinine hizmete bir yerden başlamak lazım. Yazılarımızı okudukça bizleri daha iyi tanırsınız. Allah (c.c.) sizlerden de razı olsun.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.