Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18 °C
Parçalı Bulutlu

İstanbul Sözleşmesi’nin Uygulanmayan Hususları

21.03.2021
67
A+
A-
İstanbul Sözleşmesi’nin Uygulanmayan Hususları

Es-Selamü Aleyküm, sevgili okurlar,

Dün bayram gibi bir gün oldu. Devletimiz Türkiye Cumhuriyeti, İstanbul Sözleşmesi’nden çekildi.

Bu sözleşme ile ilgili bir çok mecrada yorumlar yapıldı. Bu yorumlardan bazıları güzelleme şeklinde, bazıları ise kötüledi.

Bu sözleşmeye imza atan bazı ülkeler kanunlarına yansıtmadı. Bazıları tam olarak uyguladı. Bazıları da bizim gibi kısmen uyguladı.

İstanbul Sözleşmesi, ilk önce kadını koruma esasları diye gösterildi.

Bir kadın, bir erkek tarafından kendini mağdur edildiğini söyleyince, delil aranmadan mahkeme hapis cezası veriyordu. Çünkü böyle karar vermeyen hakimi tehdit eden unsurlar vardı. Hakim ise üst mahkeme çözmesi için böyle karar vererek, tehditten sıyrılıyordu.

Aile içinde olan olumsuz olaylarda evin babası şikayet edilirse altı ay evden uzaklaştırma cezası alıyordu. Aile içinde çözülebilir sorunların, kadını dahi pişman eden, böyle ağır sonuçları oluyordu.

Zina etmek isteyen evli bir kadın dahi, devlet eliyle, kocasının evden uzaklaştırmasını sağlayabilir bir hal almıştı.

18 yaş altı evliliklerde, gönül rızası olsa bile cinsel istismar sayılıyor. Zavallı kadının kocası tecavüz suçundan hapis yatıyordu.

Bu örnekler yaşanmış olaylardan bazıları.

Yani kadını korumak için erkekleri şeytanlaştırdılar. Babayı evde yabancı bir figür olarak göstermeye çalıştılar. Sonuçta aile yapısı zarar görmüştü.

Kimse yanlış anlamasın. Elbette ki kadına karşı şiddete karşıyız, fakat çözümü İstanbul Sözleşmesi değildir.

Şiddet, hakaret, tehdit, darp zaten kanununlarda suç. Cezası var. Bu suçlar sadece kadına karşı yapılıyor gibi basın yayın da haber yapıp duruyor. Sanki erkekler canı sıkıldıkça dövecek kadın arıyor.

Gelelim İstanbul Sözleşmesi’nin gösterilmeyen ve Türkiye’de uygulanmayan esaslarına…

Devlet tarafından vatandaşlarda altı cinsiyet tanınacaktı. Onlara haklar verilecekti.

Bu cinsiyetler: Kadın, erkek, lezbiyen, eşcinsel, biseksüel, transseksüel.

İnsan yaradılışına tamamen ters.

Aile kurumu, yasal tanım olarak, bir kadın, bir erkekt ve çocuk(kar)dan oluşur.

İstanbul Sözleşmesi bu alanda uygulansaydı, erkek erkeğe ve kadın kadına evlilikler de yasal olacaktı. Hatta evlilik dışı dogum yapan bir kadın da çocuğu ile beraber aile sayılacaktı.

Uygulanmayan bir husus da eğitim alanında.

İlkokul birinci sınıftan itibaren, cinsel eğitim verilmeye başlayacaktı.

Kadın organı, erkek organı ile başlayacaktı. Sınıf ilerledikçe, kız erkek arkadaşlığı, cinsel ilişki, cinsel kimlik tanımlamaları ve cinsiyet değiştirme gibi, yaradılış ve ahlak dışına taşan konular genç beyinleri zehirleyecekti.

Allah’a şükür bu yanlıştan dönüldü.

Şimdi elimizde kalan bir sorun nasıl çözülür?

Kadına karşı şiddet.

Bu konuda ki çözüm önerilerimizi anlattığımız su makaleye bakınız.

Erkekleri Şeytanlaştırmak

Hayır dualarınızı esirgemeyin

Mustafa Erol

islamievlilik.net

Mustafa Erol
Mustafa Erol
Es-Selamü Aleykum. 1978 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara'da tamamladım. Üniversite Kamu Yönetimi ve İlahiyat Önlisans mezunuyum. Dinimiz İslam'ı öğrendiğim kadarı ile anlatmaya çalışıyorum. Admin yakın bir arkadaşım. Beni makale yazmak üzere yeterli gördüğü için bana teklif etti. ALLAH (c.c.) kendisinden razı olsun. Önce tereddüt etmiştim, ancak İslam dinine hizmete bir yerden başlamak lazım. Yazılarımızı okudukça bizleri daha iyi tanırsınız. Allah (c.c.) sizlerden de razı olsun.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.