Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 16 °C
Gök Gürültülü

Kadınlar Seçer-Erkekler Seçilir.

05.02.2020
286
A+
A-
Kadınlar Seçer-Erkekler Seçilir.

KADINLAR SEÇER-ERKEKLER SEÇİLİR.

Bu tespit genellikle tüm ilişki araştırmaları tarafından bu şekilde belirlenmiştir. Aksine yorumlarda vardır tabiki ancak bu konuda kendi fikrimi sunmak durumundayım ne yazık ki; 😀😀

Erkek Allah vergisi güçlü yaratılmıştır, hem bedenen hemde ruhen. Kadın ise daha narindir. İlk çağlardan başlayarak kadın için meşakkatli bir doğum, sonra zor şartlarda çocuğunu büyütmek, fiziksel ve bünyesel sorunlarla başedebilme endişesi, zor süreçlerde tek başına kalmaktan korkma gibi eskilerden ve temelden gelen iç güdüsel düşünceler, kadını güçlü bir erkeği tercih etmek ve onunla hayata devam etmek gibi bir düşünce silsilesine sokmuştur. Kadın her erkekle evlenebilir. Ama daha güçlü, daha sahiplenici yani olabileceğin en iyisi olan erkeği bulması kadını seçeneklerin arasında tercih yapmaya yöneltmiş ve kadın zayıf olmasından kaynaklanan temel durumdan ötürü kadın seçen duruma gelmiştir. İstisnalar tabiki de mevcut.

 

KADINLARIN ERKEK TERCİHİ YAPARKEN DİKKATE ALDIĞI 6 TEMEL NOKTA

Erkek neden tercih edilir?

1- PARA PARA PARA:

Kadını hayal ettiği standartların da üstünde yaşatabileceğinin vaadini veren parası olan erkekler maalesef kadını etkileyebiliyor. Bir erkeğin hayallerinde ötesinde dop dolu bir hayatı yaşatabilme düşüncesi nedense hemen aşka dönüşebiliyor. Kadının zayıf noktası da diyebiliriz.

2- GENİŞ OMUZ-SİMETRİK YÜZ HATLARI

Kadınlarda erkekler kadar dış görünüşe önem verirler. Çünkü biz kadınlar da erkekler gibi nefis taşımaktayız. Acaba kaslı kolları şefkatle sarar mı? Çocuklarımız olsa en çok kime benzer? Bana mı Ona mı?

3- ULAŞILMASI ZOR OLAN CAZİP GELİR.

Kadınlarda ulaşılmaz cazip gelir bazen, Öyleki hiç olmadık birine bile aşık olabilirler. Bazende erkeği imkansız kılan başka bir kadının “Onu bence asla elde edemezsin” tarzı sözleri de olabilir. Zira kadınlar birbirleri ile rekabeti severler.

4- LİDERLİK EN ÇOK ETKİLENEN ÖZELLİKLERDEN

Mıy mıy erkeklerden nefret ederiz ama bir ortamda en çok sözü dinlenen, lider özellikli erkekler her zaman dikkat çekici olmuştur ve bu tarz erkeklerden etkilenmeyen kadın neredeyse yoktur.

5- SADECE VAKİT GEÇİRMEK

Kadınlarda sadece vakit geçirebilecekleri erkeklerle takılırken erkek kadını kendisine aşık olmuş hissedebilir. Kadının sadece vakit geçirmek için tercih ettiği erkekte fazla özellik aramazlar. Ama bu durum erkeğin kendisini kadının ilgi odağında sanmasına neden olabilir.

6- YORUCU BİR İLİŞKİDEN ÇIKMAK

Maddi ve manevi yıpratıcı bir ilişkiden çıkan kadın, kendince intikam almak için ilk önüne çıkan erkeğe aşık olduğunu sanıp aşk yaşamaya başlayabilir. Ancak kendince intikam aldıktan sonra ilişkiyi bitirir.

PEKİ DOĞRU OLAN NE?

Dünyevi hiç bir şey tercih gerekçesi olmamalı. Bir erkeğin, dinine bağlı bir müslüman olması, karakterinin zayıf olmaması, Dürüst olması, ailesine önem veren birisi olması yeterli sebep olmalıdır bence. Kaldı ki, para kaybedilebilir, yakışıklılık/güzellik gelip geçicidir, Ama karakterin sağlamlığı, Dinine olan bağlılığı, Allah nasip ederse değişmeyecek kavramlardır.

Allahın rızasını göz ardı ederek yapılan her hamle eksiktir, hatadır. Bu nedenle başlı başına bir makale, hatta daha derin bir konu olan eş seçimindeki faktörleri bir sonraki makalemizde sizlerle paylaşmayı planlıyorum. Ama kısaca söylemek gerekirse eline,beline, diline hakim, dinine bağlı, ailesine düşkün gibi özellikleri aramak daha doğru olur.

 

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.