Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18 °C
Parçalı Bulutlu

Selefi Denen Vahhabiler

06.12.2020
145
A+
A-
Selefi Denen Vahhabiler

Es-Selamü Aleyküm, sevgili okurlar,

Cübbeli Ahmet Hoca diye bilinen Ahmet Mahmut Ünlü Hoca kendilerine selefi diyen ama Suud destekli Vahhabilere dikkat çekmişti. Bunların özellikleri,

  1. Çok uzun sakal, kısa saçlar. Takke veya sarık giymezler
  2. Devlet nizamı içindeki herkesi müşrik olarak görüyorlar. Oy vermek, mahkemeye gitmek, askerlik yapmak vs.
  3. Evliyalara müşrik derler.
  4. Tasavvuf ehline, ehli sünnet ve-l cemaat anlayışında olanlara müşrik derler
  5. Peygamber Efendimiz Hz Muhammed’in (s.a.v.) hadisi gereği ölülerimiz için Yasin okuruz. Buna da şirk derler.

Yani kendileri ve vahhabiler hariç herkes müşriktir.

Kendilerine Selefi demelerinin sebebi ise , ehli sünnet olan mütedeyyin insanlar bilir. Vahhabi kelimesi tüylerimizi diken diken eder. Kendilerini asıl itikatları ile Vahhabi diye tanıtsalar foyaları meydana çıkar. O yüzden kendilerini asrı saadet dönemi itikadı gibi göstermek için “Selefiyiz.” diyorlar.

Cübbeli Ahmet Hoca’nın savcılığa verdiği ifadelerle bir çok hücre evi basıldı. Silahlanan örgüt yapısı şeklinde oldukları ortaya çıktı.

Ebu Hanzala, Ebu Haris lakaplı Youtube yayıncıları bu işin başını çekiyor. Uzunca bir süre doğrular ile sohbet veriyor. Bu şeklide akılları kendine tabi yapıyor. Daha sonra uydurma fetvalar ile zehirli fikirleri aşılıyor. İlmi yeterli olmayan Müslümanları kendine tabi kılıyor. Bu gençler ise anasına babasına ve etrafına “Siz müşriksiniz.” deyip duruyor.

Bu gruplar o kadar Müslüman kesen devletlere, hükümetlere tek laf etmezler. Hatta şu aralar ateist, deist gibi insanların imanına kastetmişlere hiç bakmıyorlar. Geleneksel İslam inancını bozan mealci, reformcu, tarihselci, modernist hadis inkarcısı adamlara hiç söz söylemezler. Dine karşı nefret dolu, ilk fırsatta Müslümanlara zulmetmek için bekleyen bazı laik kesim var. Bunlara karşı da hiç bir şey yapmazlar.

Ha bir de bu adamların, DAEŞ terör örgütüne adam ve para topladığı da bir gerçektir.

Ne yazık ki internet veya telefon gibi vasıtalarla mütedeyyin hanımları kandırıyorlar. Kocalarının kafir olduğuna inandırıyorlar. Müslüman bir kadın müşrik veya kafir ile evlenmesi haram olduğundan yanlarına çekiyorlar. Bu şekilde kaç aile dağılmış.

Bu ailelerini terk eden kadınlara her türlü güvence veriyorlar. Nereden geliyor bu değirmenin suyu!

Ancak bizim itikadımızca, kaçtığı kocasından boşanma gerçekleşmediyse evlilikleri sahihtir. Bu durumda, vahhabi kafalılardan biri ile yeniden evlense nikah geçersizdir. Bu evlilik de zinadır. Ebedi hayat ne hale geliyor. Hep cahillik.

Allah’a (c.c.) şükür devletimiz bu örgüt hücrelerine karşı tedbirleri artırdı. Ancak yetmez. Din eğitimi veren kurumlar, bizim gibi mecralarda İslam’a hizmet eden oluşumlar, Youtube kanallarında sohbet veren ehli sünnet hocalar, insanlar ile birebir iletişimde olan mahalle imamları, ilahiyat fakülteleri Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk Diyanet Vakfı hatta normal vatandaşlar daha çok çalışmalıyız.

Hem iman çalıyorlar, hem aile yıkıyorlar,hem terör örgütü besliyorlar, hem de hücre evi kuruyorlar.

Daha fazla yazık olmadan safları sıkılaştıralım.

Hayır dualarınızı esirgemeyin

Mustafa Erol

islamievlilik.net

Mustafa Erol
Mustafa Erol
Es-Selamü Aleykum. 1978 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara'da tamamladım. Üniversite Kamu Yönetimi ve İlahiyat Önlisans mezunuyum. Dinimiz İslam'ı öğrendiğim kadarı ile anlatmaya çalışıyorum. Admin yakın bir arkadaşım. Beni makale yazmak üzere yeterli gördüğü için bana teklif etti. ALLAH (c.c.) kendisinden razı olsun. Önce tereddüt etmiştim, ancak İslam dinine hizmete bir yerden başlamak lazım. Yazılarımızı okudukça bizleri daha iyi tanırsınız. Allah (c.c.) sizlerden de razı olsun.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.