Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 23 °C
Rüzgarlı

Şeytan Çuvallamaları

Mustafa Erol
Es-Selamü Aleykum. 1978 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara'da tamamladım. Üniversite Kamu Yönetimi ve İlahiyat Önlisans mezunuyum. Dinimiz İslam'ı öğrendiğim kadarı ile anlatmaya çalışıyorum. Admin yakın bir arkadaşım. Beni makale yazmak üzere yeterli gördüğü için bana teklif etti. ALLAH (c.c.) kendisinden razı olsun. Önce tereddüt etmiştim, ancak İslam dinine hizmete bir yerden başlamak lazım. Yazılarımızı okudukça bizleri daha iyi tanırsınız. Allah (c.c.) sizlerden de razı olsun.
10.03.2019
211
A+
A-

Es-Selamü Aleyküm, sevgili okurlar.

Ali-İmran suresi 54. ayet “Onlar tuzak kurdular/plan yaptılar. Allah da tuzak kurdu/plan yaptı. Allah, tuzak kuranların/plan yapanların en hayırlısıdır.” Gerçi bu ayet Hz. İsa’yı öldürmeye çalışan Yahudiler için inmiştir.(1)  Ancak başlıkla uyumlu giden yerleri de var.

1-O kadar ilmi olmasına rağmen, hatta melekelere ders verecek seviyede iken nefsine ve gururuna yenik düşüp ALLAH’ın kıble tayin ettiği Adem’e secde etmedi. Tevbe de etmedi. Etmeyecek de. Bu yüzden ebedi cehenneme hükmetti ALLAH.

2-Garez yaptı. Vesveselerle Hz.Adem ve Hz.Havva’ya yasak meyveyi yedirdi. Cennet’ten çıkarılmalarını sağladı. Sanki bir iş yaptı. İnsanlığın dünyaya yayılması sağladı. Bu şekilde en sevmediği insan olan Hz. Muhammed’in (s.a.v.) de dünyaya gelmesinin ilk adımı atıldı. Böyle olacağını bilseydi herhalde Cennet’ten çıkmamaları için uğraşırdı galiba. Acaba yapar mıydı?

3-Hz.Nuh’un kavmini iyice azdırdı ve bir tek Müslüman kalmadı. ALLAH da tufanı indirdi. Yeryüzünde bir tek kafir kalmadı. Herhalde Bütün kafirler yok oldu diye üzülmüştür.

4-Hz.İbrahim ALLAH’ın emri üzerine oğlunu kurban etmeye giderken Şeytan engellemeye çalıştı. Hz. İbrahim de ona taş attı. Şimdi onun sünneti üzerine bütün hacılardan taş yiyor mel’un. Kafasına o kadar taş yiyeceğini bilseydi yapar mıydı?

5-Hz.Yusuf’un kardeşlerini kandırdı kuyuya attırdı. Kuyudan çıkarılıp köle olarak sattırdı. Mısır’a gitmesine vesile oldu.  Züleyha’yı başına musallat etti. Zindana atıldı. Yani peygamberliği alacağı yere gitti. Orada makamına ulaşmasına vesile oldu. Bilseydi yapar mıydı?

6-Hz.Muhammed Mustafa (s.a.v.) Ebu Talip öldükten sonra Mekke’de korumasız kaldı. Mekkeli müşrikler nasıl öldüreceklerini planlarken İblis geldi “Her kabileden biri kılıç saplasın.” diye fikir verdi. Bu durumda Hz. Muhammed (s.a.v.) Medine’ye hicret etmek zorunda kaldı. Medine’de İslam daha da güçlendi. Bileydi böyle olacağını Mekke’de kalıp huzur içinde yaşaması için elinden geleni yapardı galiba.

7-O kadar Müslümanı kandırıp günaha sokuyor da bundan pişman olup tevbe ediyorlar ve ALLAH’ın sevgisini ve cenneti kazanıyorlar. Hala bıkmadın mı hatalarından ey Mel’un? Çuvallayıp duruyorsun.

O kadar tuzak kurdun,plan yaptın. Ancak ALLAH tuzak kuranların, plan yapanların en hayırlısıdır.

Daha sayamadığım niceleri…

Aslında ben böyle konuşurum da asıl mesele ALLAH’ın takdiri ne ise o. O en iyisini bilir.

Hayır dualarınızı esirgemeyiniz.

Mustafa Erol

islamievlilik.net

(1) Hz. İsa ve havarileri Roma askerlerince yakalanacakken o gece karanlığında Hz. İsa’nın yerini ispiyonlayarak satan Yahuda İskaryot Hz. İsa’ya benzetilerek tutuklanmıştır. İşkenceler ve çarmıhla idam edilmiştir. Biz böyle inanıyoruz.

YAZARIN SON YAZILARI
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.