Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 27 °C
Parçalı Bulutlu

Süperman Fikrinin Kaynağı Nedir?

18.09.2019
176
A+
A-
Süperman Fikrinin Kaynağı Nedir?

Es-Selamü Aleykum, sevgili okurlar,

Süperman fikri nereden çıktı?

İlk Süperman ve süperwoman (yani üstün yetenekli, zeki, kuvvetli adam ve kadın) fikri Hititlerden çıkmıştır. Yani Anadolu’dan.

Şöyle anlatalım: Hititler zayıf yapılı insanlarmış. Ancak uzun süreli ve nesilden nesile takip ile üstün adamlar ve üstün kadınlar yetişmesi sağlanıyormuş. Onlar ise çok nadir elde ediliyormuş. Kim kimle evlenecek, karar verip aileler oluşturulur. Bu ailelerden elde edilen çocuklar ile geleceğin aileleri tasarlanır. O ailelerin çocukları ile yeni aileler planlanırmış. Bu çocukların yetenekleri ile geliştirilen nüfus içinde hem güçlü hem zeki insanlar elde edip yetiştirmeye çalışırlarmış. Yani üstün adam veya kadın elde etmek bir insan ömrü yetmeden, miras bırakılarak elde takip edilen bir ilim.

Eğer denemek isterseniz 😉 size basit bir çalışma şablonu sunayım.

Birinci Aşama: Dört aile grubu seçilecek.

1. Zeka aileleri: Zeki erkekler ve zeki kızlar evlenecek. Hem fen bilimleri hem de sosyal bilimlerde iyi olan aileler. Kafalar o biçim yani

2. Güç aileleri: Kolay kolay hastalanmayan vücut direnci yüksek. Bedeni güç toplamaya müsait genç kızlar ve genç erkekler evlendirilecek. Bu ailelerden fiziki yetenekleri yüksek çocuklar elde edilecek.

3. Sanat aileleri: Sanatçı ruhu, ifade yeteneği gelişmiş, yenilikçiliğe, eser ortaya koymaya yatkın gençler evlendirilecek. Yenilikçi zekası gelişmiş çocuklar elde edilir.

4. Siyaset aileleri : Avukat yetenekleri gelişmiş, hazır cevap ve lider karakterli kızlar ve erkekler evlendirilecek. Böylece yönetim gücü yüksek çocuklar elde edilir.

Bu dört grupta da birer aile yok aileler var. Böylece her grupta yirmi sene sonra bir çok çocuk evlilik çağına gelir.

İkinci Aşama: Dört gruptaki gençler diğer gruptaki fertlerle evlendirilir. Böylece melez yetenekli çocuklar elde edilir. Bu melez yetenekli çocuklar takip edilecek ve istenen en yüksek yetenekli çocuklar tespit edilir.

Üçüncü Aşama: Bu melez yetenekli çocukların karma yetenekli evliliklerle yeni çoklu yetenekli çocuklar elde etmek umulur.

Hem güçlü, hem zeki, hem lider karakterli, hem yenilikçi akla sahip üstün kadın ve erkekler elde edilebilir.

Ancak dediğim gibi çok nadir elde edilmekteymiş.

Yukarıda belirtilen yöntem sadece örneklemedir. Çalışmaların Ne kadar zorlu ve takip gerektirdiğini anlatmak istedim.

Hayır dualarınızı esirgemeyin

Mustafa Erol

islamievlilik.net

Mustafa Erol
Mustafa Erol
Es-Selamü Aleykum. 1978 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara'da tamamladım. Üniversite Kamu Yönetimi ve İlahiyat Önlisans mezunuyum. Dinimiz İslam'ı öğrendiğim kadarı ile anlatmaya çalışıyorum. Admin yakın bir arkadaşım. Beni makale yazmak üzere yeterli gördüğü için bana teklif etti. ALLAH (c.c.) kendisinden razı olsun. Önce tereddüt etmiştim, ancak İslam dinine hizmete bir yerden başlamak lazım. Yazılarımızı okudukça bizleri daha iyi tanırsınız. Allah (c.c.) sizlerden de razı olsun.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.