Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 18 °C
Parçalı Bulutlu

Türkiye Süper Güç Olur Ama…

07.03.2021
68
A+
A-
Türkiye Süper Güç Olur Ama…

Es-Selamü Aleyküm, sevgili okurlar,

Biraz memleket meselesine değinmek istedik. Üstelik ailelere, işverenlere ve devlete çok önemli görevler düşen bir memleket meselesi.

Türkiye’nin kurulduğu Anadolu ve Trakya coğrafyası her zaman önemli bir konuma sahiptir. Jeostratejik konum diye tarif ediliyor.

Antik çağlardaki ipek yolu, halen yaşadığımız bu coğrafyadan geçmektedir. Halen tarihi değeri olduğu gibi dünya ekonomisinin can damarlarından biridir.

Dünya sermayesinin Çin’e geçiş yaptığı bir dönemdeyiz. Çin ise üretimini Dünya’ya satabilmek için yeni modern bir yol üzerinden satış yapmalıdır. Zaten proje hazır. Bir kuşak bir yol projesi. Genişletilmiş İpek yolu gibi bir lojistik ağ. Detaylarını siz araştırabilirsiniz.

Geçenlerde Çin’e gönderdiğimiz tren bile bu işin küçük bir denemesi. Çünkü Çin, üretim yapmak için bizden de hammadde alıyor.

Bu durumda Çin’e yatırım yapan sermaye sahipleri Türkiye ile anlaşmak zorunda. Fakat onların niyeti Türkiye’nin de “sahibi” olmak.

Olmaz olmaz demeyin.

Bunu nasıl başarırlar?

Özetle icevap vereyim. “Boştürk” yetiştirerek.

Acı ama gerçek. Bu sermaye sahipleri, Dünya’da internet ile gençlerin zihinlerini kontrol altına alıyorlar. Her ülkenin gençliği hedef. Fakat Makedonya’dan Çin’e kadar uzanan Türk milletinin gençliği daha büyük hedef. Boştürk haline gelmemiz için.

Neticede ne elde etmek istiyorlar?

Amerikan’ın sosyal yapısı gibi bir yapı.

Bireyselcilik.

Manevi değerlere duyarsız.

Ailesinden kopuk.

Maddiyatçı.

Orta öğretimi yetersiz. Çünkü toplumun fazla düşünmesine gerek yok. Oy versin. Orduya katılsın. Özellikle ve özellikle vegisini tam versin. Başka bir şey bilmesin.

Yüksek öğretimi kaliteli: Beyin göçü ile Dünyadaki zeki gençleri toplasın. Sadece kendi işine bakan beyin gücü olsun.

İşte Türkiye’yi bu hale getirmek için gece gündüz çalışıyorlar.

Türk demek halen Dünya üzerindeki en etkin ismidir.

Milli ve manevi değerlerimizle tüm Dünya’da bir gönül ağı kurduk.

Sadece iki cümle ile muazzam kapılar Türk’e açılır.

Birinci cümle:”Es-selamü Aleyküm.” dediğimiz zaman tüm Ortadoğu ve Afrika’da gezebilirsiniz.

İkinci cümle:”Uğurlar ola.” dediğimiz zaman Doğu Türkistan’a kadar yollar açılır.

İşte Dünya’daki sermaye baronları “Türk” ismini marka olarak kullanmak istiyor.

Ancak pastanın aslan payını kendilerine ayırmak için Amerikan sosyal yapısı gibi bir Türk toplumu istiyorlar. Bunu tanımlamak için “Boştürk” terimini kullandım.

Eğer ki Türk milleti “Bir kuşak bir yol” projesindeki haklı payını alınca, elde edeceği zenginlik ile Dünya’ya adalet getiren bir süper güç olur. Para baronlarının emperyalist emellerini engeller.

Para baronlarının istediği gibi bir Türkiye elde ederlerse, meşrebi bozuklara bilmeden kul olmuş, bunu da göremeyen insan grubu haline geliriz. Süper güçlü ve beyin göçü toplayan zengin bir devlet, fakat sorgulamayan, maddiyatçı, bodoslama üreten bir millet. Tıpkı şimdiki ABD gibi.

Aileler çocukları ile sık sık beraber zaman geçirebilecekleri faaliyetler ve akraba ziyareti yapmalı. Düğün, cenaze, mevlüt gibi toplu etkinlikler aidiyet duygusunu geliştirir.

İşverenler çalışanlarının aileleri ile empati kurmalı. Mesai saatlerini ailelerine zaman ayırabilecekleri şekilde düzenlemeli.

Devlet ise eğitimin milli anlayışı geliştirici tedbirler almalı. Tarihi ve kültürel yerlere gezi düzenlemek, uygulamaya yönelik derslerin müfredata alınması, ders dışı eğitici ve geliştirici faaliyetleri hayata geçirmelidir.

Hayır dualarınızı esirgemeyin

Mustafa Erol

islamievlilik.net

Mustafa Erol
Mustafa Erol
Es-Selamü Aleykum. 1978 Ankara doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Ankara'da tamamladım. Üniversite Kamu Yönetimi ve İlahiyat Önlisans mezunuyum. Dinimiz İslam'ı öğrendiğim kadarı ile anlatmaya çalışıyorum. Admin yakın bir arkadaşım. Beni makale yazmak üzere yeterli gördüğü için bana teklif etti. ALLAH (c.c.) kendisinden razı olsun. Önce tereddüt etmiştim, ancak İslam dinine hizmete bir yerden başlamak lazım. Yazılarımızı okudukça bizleri daha iyi tanırsınız. Allah (c.c.) sizlerden de razı olsun.
YAZARA AİT TÜM YAZILAR
BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.